حلال ۴۰۹ | solvent 409

حلال ۴۰۹ یک حلال پاک کننده چند منظوره است که بعنوان یک مذاب و تمیزکننده و سطوح و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود. این حلال معمولاً برای پاکسازی روغن، گریس، موم، قیر و سایر آلودگی‌های مشابه استفاده می‌شود. همچنین، حلال ۴۰۹ می‌تواند برای تمیزکاری قطعات الکتریکی و الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار گیرد. این حلال اغلب در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و صنایع مختلف برای پاکسازی و تمیزکاری استفاده می‌شود. حلال ۴۰۹ یک حلال عالی متشکل از هیدروکربن­های آروماتیک (بیش از ۷۵ درصد) است که عمدتاً از تولوئن تشکیل شده است. حلال ۴۰۹ بیشتر به عنوان رقیق کننده در لاک الکل ها، رنگ ها، جلا دهنده ها و مرکب چاپ استفاده می شود.

ویژگی‌ها:
حلال ها عموما از ترکیبات سبک تقطیری که در رده بندی برش ها از بنزین سنگین تر و از نفت سفید سبک تر هستند ، تولید می شوند
حلال ۴۰۹ از سری حلال های هیدروکربنی است که عمدتا از تولوئن تشکیل شده این ترکیب به عنوان رقیق کننده در ساخت چسب ها و به عنوان ماده متشکله تینر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خطرات و عوارض:
این ماده می تواند از راه چشم، پوست و استنشاق و بلع جذب شود و مانند هر ماده شیمیایی دیگری در اثر تماس با چشم ها سبب سوزش و تحریک می گردد .

اگرچه در تماس با پوست سریعاً تبخیر می شود اما سبب خشکی و تحریک پوست شده و در صورت بلع باعث سوزش در ناحیه گلو و سینه و سبب تهوع و استفراغ می گردد .علاوه بر این تنفس بخارات این حلال سبب کاهش کارایی دستگاه اعصاب مرکزی و آسیب به ریه ها خواهد شد.

شرایط نگهداری و حمل ونقل
توجه داشته باشید که این ماده به علت قابلیت اشتعال حتماً قبل از حمل و نقل تحت اقدامات کنترلی مهندسی قرا بگیرد و در محیط خشک و خنک به دور از منابع و نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری شود .
در صورت نشت برای جهت جمع آوری باید از مواد جاذبی مانند ماسه و خاک استفاده نمائید و از مواد قابل احتراق مثل خاک اره استفاده نکرده و از دفع آن به داخل فاضلاب خودداری کنید.

راهنمای خرید:

ارائه اطلاعات کامل در مورد مواردی مانند قیمت، بسته‌بندی، حجم و شرایط خرید حلال ۴۰۲ با واحد فروش از طریق کانالهای ارتباطی قابل انجام می باشد.

محصولات - حلال 409